Favorite

Club Crawl Venue Directory 

Wristbands available at CD City, Hippie Gypsy and the Rialto box office

Bud Light Music Stage

  • 8 p.m.: The Distortionists
  • 9 p.m.: Great American Tragedy
  • 10 p.m.: Dropsphere
  • 11 p.m.: The Jons
  • Midnight: Tongue Dried Sun

CD City Stage

  • 8 p.m.: Mozart's Sister
  • 9 p.m.: Hipster Daddy-O
  • 10 p.m.: Sand Rubies
  • 11 p.m.: The Wyatts
  • Midnight: Camp Courageous

KRQ Stage

  • 8 p.m.: Veer (Vancouver, British Columbia)
  • 9 p.m.: The Swim
  • 10 p.m.: Seven to Blue
  • 11 p.m.: System and Station (Portland, Ore.)
  • Midnight: The Crowd

The Mountain Stage

  • 8 p.m.: American Android
  • 9 p.m.: Luca
  • 10 p.m.: Haley Jane
  • 11 p.m.: The Year of Acceleration
  • Midnight: Sunday Afternoon

Tejano/La Preciosa Stage

  • 9 p.m.: Se Salen
  • 10 p.m.: Se Salen
  • 11 p.m.: Ritmo Tejano
  • Midnight: Ritmo Tejano

Rhythm Stage

  • 8 p.m.: Al Foul
  • 9 p.m.: Fatigo (Phoenix)
  • 10 p.m.: SKITN
  • 11 p.m.: Spirit Familia
  • Midnight: Cosmic Slop

Rialto Theatre

  • 8 p.m.: Geoffrey J. and The Hook
  • 9 p.m.: Al Perry
  • 10 p.m.: Martha Scanlan (Tennessee)
  • 11 p.m.: Tom Walbank
  • Midnight: Greyhound Soul

Club Congress

  • 8 p.m.: Van Christian
  • 9 p.m.: The Sweetbleeders (Phoenix)
  • 10 p.m.: Let's Go Sailing (Los Angeles)
  • 11 p.m.: Little Sisters of the Poor
  • Midnight: Ian Moore (Austin, Texas)

Hotel Congress Outdoor Stage

  • 8 p.m.: The Kohl Heart (Tempe)
  • 9 p.m.: The Mission Creeps
  • 10 p.m.: The Provocative Whites
  • 11 p.m.: Mostly Bears
  • Midnight: Chango Malo

The District

  • 8 p.m.: Vicki Brown
  • 8:45 p.m.: Marianne Dissard
  • 9:30 p.m.: Naim Amor
  • 10:15 p.m.: Will Elliott
  • 11 p.m.: Salvador Duran
  • Midnight: Andrew Collberg

O'Malley's

  • 8 p.m.: The Gunrunners
  • 9 p.m.: Ghost Cow
  • 10 p.m.: The Whiskey Racket
  • 11 p.m.: Infernal Racket
  • Midnight: Doubletop

The Hut

  • 9 p.m.: The Broken Lines
  • 10 p.m.: Bread and Circus
  • 11 p.m.: Luminarios
  • Midnight: The Little Morts (Austin, Texas)

The Hut Outdoor Stage

  • 9 p.m.: Fuzzy Warbles
  • 10 p.m.: Rumpke Mountain Boys (Ohio)
  • 11 p.m.: The Tryst

The Monkey Box

  • 9-11 p.m.: Mr. Tidypaws

Red Room at Grill

  • 8 p.m.: Josh Butcher
  • 10 p.m.: Barry James

Twelve Tribes

  • 10 p.m.-1 a.m.: Groundation (Sonoma, Calif.)

Central Bistro

  • 7-10 p.m.: Kings of Pleasure

Sharks

  • 8:30 p.m.: Noid (English)
  • 10 p.m.: Los Nawdy Dawgs
  • 11:30 p.m.: Noid (Spanish)
  • 1 a.m.: Chucky Chingon

Caffé Milano

  • 7-9:30 p.m.: Viva Bossa Nova

Café Passe

  • 7-9 p.m.: Simple Question

Enoteca

  • 6:30-9:30 p.m.: Groove Monkey

Art Fare The Muse

  • Atlas at Last
  • Gaza Strip
  • The Cargo
  • Nothing's Right
  • Sinister Mustard
  • Days Unfold

Epic Café

  • 9 p.m.: Austin Given
  • 10 p.m.: David D'Alessio

Comments

Subscribe to this thread:

Add a comment

Latest in Club Crawl

Most Commented On

Facebook Activity

© 2016 Tucson Weekly | 7225 Mona Lisa Rd. Ste. 125, Tucson AZ 85741 | (520) 797-4384 | Powered by Foundation